Marihuana jest rośliną która w opinii międzynarodowej budzi wiele kontrowersji, jednak znana jest ludzkości od starożytności a jej zdrowotne oddziaływanie na organizm został uznany dopiero w I połowie XXI wieku.

Medycyna i naukowcy, poprzez liczne badania potwierdzają zdrowotne właściwości THC na ciało ludzkie.
Ten artykuł dotyczy uprawy marihuany w krajach, które zalegalizowały używanie i hodowlę marihuany- a więc niektóre Stany USA oraz kraje Europy Zachodniej.
Ma on na celu bardziej edukacyjne podejście do miłośników tej rośliny.
Istnieje wiele technik i metod uprawy marihuany, ważne są jednak dwa aspekty, między innymi takie czy zaczynamy hodowlę na łonie natury czy w domu lub szklarni.
W tym artykule skoncentrujmy się na uprawie indoor- czyli wewnątrz pomieszczenia.
Oprócz nasion, które są fundamentem naszej uprawy, musimy pamiętać o szeregu innych czynników, które mają bardzo duży wpływ zarówno na samą uprawę jak również plony, które zbierzemy.
Marihuana, niezależnie od odmiany i mocy, jest z natury rośliną delikatną, która wymaga odpowiednich warunków.

Należą do nich, zarówno oświetlenie jakiego używamy, czystość pomieszczenia, nawozy, podlewanie.
Wszystko możemy opisać w następujących krokach
– wyznaczenie odpowiedniego miejsca pod uprawę- może nim być każda przestrzeń pod warunkiem, że zapewni ona odpowiednie miejsce na rozwój rośliny.
– czystość pomieszczenia, jest ważna podczas uprawy indoor, więc polecane są powierzchnie łatwe do czyszczenia.
– odpowiednia szczelność miejsca w którym rozwija się roślina- jakiekolwiek prześwity światła w okresie, kiedy roślina potrzebuje ciemności mogą spowodować, że rośliny będą wytwarzać męskie kwiaty- a tego nie chcemy, gdyż zawierają one tylko nasiona, w przeciwieństwie do żeńskich kwiatostanów. Pełna ciemność jest również niezbędna do procesu fotosyntezy.
– odpowiednia gleba oraz nawożenie- musimy roślinie zapewnić odpowiednie ph gleby aby jej korzenie mogły się w pełni rozwijać.
– Odpowiednie lampy oraz wspomniane oświetlenie, które emituje światło oraz energię podobną do tego, które emituje słońce.

Na temat uprawy marihuany indoor można napisać bardzo wiele innych równie przydatnych informacji- te natomiast które zostały podane, są najbardziej istotne do tego, aby cieszyć się zarówno plonem jak i samą hodowlą tej rośliny.